bio oczyszczalnia

Bio oczyszczalnia – doskonała inwestycja

Każdy dom musi mieć doprowadzenie wody, jak również system odprowadzania ścieków. Niestety, nie zawsze jest możliwość by korzystać z miejskiej sieci i nie martwić się o nic. Wtedy jedyną opcją jest zadbanie o kanalizację na własną rękę. Obecnie w sklepach budowlanych i u specjalistycznych dostawców można znaleźć wiele ciekawych produktów.

Dobra ekologiczna oczyszczalnia

 bio oczyszczalniaNie trzeba już decydować się na szambo plastikowe czy betonowe, które brzydko pachnie, często wylewa i trzeba je opróżniać przynajmniej raz na miesiąc. Teraz zdecydowanie dominują różnego typu oczyszczalnie przydomowe. To rozwiązanie nie tylko bardziej praktyczne, ale także bardziej ekologiczne niż szambo. Jak to działa? Polecana bio oczyszczalnia, tak jak oczyszczalnia ekologiczna są bardzo łatwe w obsłudze. Inwestor musi przede wszystkim zawsze mieć zapas tabletek lub saszetek z bakteriami, które wsypuje się do toalety i mocno spuszcza wodę. Tabletki wrzuca się bezpośrednio do klozetu, natomiast proszek w saszetkach zalewa wodą, odstawia i potem zlewa do toalety. Takie tabletki są na pewno o wiele tańsze niż wywóz szamba, a używa się je tak samo często – zwykle raz w miesiącu. Nie trzeba zatem otwierać włazów oczyszczalni, niczego wypompowywać, a jedynie wrzucić kapsułkę. To najwygodniejsza opcja z możliwych. Warto zaznaczyć, że biologiczna i ekologiczna oczyszczalnia mają wiele punktów wspólnych.

 bio oczyszczalniaPrzede wszystkim jest to dwuetapowy proces czyszczenia ścieków (tlenowy i beztlenowy), jak również podobną cenę. Jednak bio oczyszczalnia jest podłączona do instalacji elektrycznej, a oczyszczoną wodę można ponownie wykorzystać do podlewania ogrodu. Trzeba się liczyć z kosztami poboru energii, ale równoważą je oszczędności na wodzie. W przypadku eko oczyszczalni wody się nie odzyskuje. Ważne jest jednak to, by osadniki i filtry w każdej oczyszczalni były zawsze czyste. W zależności od rodzaju oczyszczalni i wybranego modelu trzeba tym się zajmować raz na pół roku czy nawet raz na dwa lata. Warto też wspomnieć o tym, że co prawda oczyszczalnia przydomowa (w każdym wariancie) jest droższa niż szambo (betonowe lub plastikowe), ale jej zakup się zwróci w przeciągu kilku lat.

Do szamba stale trzeba wzywać szambiarzy, a koszt wywozu to powyżej stu złotych (zależny od miejscowości, jak i od wielkości szamba). Lepiej jest wybrać opcję nieproblematyczną, rekomendowaną i nowoczesną. Bez dwóch zdań markowa i wydajnie działająca oczyszczalnia w wersji ekologicznej czy biologicznej będzie bardzo dobrym zakupem na działkę domu jednorodzinnego.

Sprawdź również https://biohydret.pl/