lakiernia proszkowa

Czym wyróżnia się profesjonalna lakiernia proszkowa?

Malarnie proszkowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Na tę formę biznesu decydują się głównie osoby związane z branżą motoryzacyjną, ponieważ malowanie farbami proszkowymi wykorzystywane jest głównie w przypadku samochodów, choć nie tylko. Proces lakierowania z użyciem farby w proszku jest popularny również w szeroko rozumianym przemyśle.

Malowanie stali i aluminium

lakiernia proszkowa Tej formy malowania wymagają choćby stalowe elementy mebli oraz ogrodzeń. Zabezpiecza ona powierzchnię przed korozją oraz zapewnia jej lepszą estetykę na długo. Z przyjaznego środowisku procesu malowania proszkowego mogą obecnie korzystać producenci mebli, konstrukcji ogrodzeń, a także posiadacze aut. Szerokim zakresem usług wyróżnia się na przykład profesjonalna lakiernia proszkowa w mazowieckim, gdzie malowaniu można poddać praktycznie każdą powierzchnię stalową lub aluminiową. Tego typu punktów jest na terenie kraju bardzo wiele. Zawsze warto jednak stawiać na miejsce, które wyróżnia się dobrymi opiniami w Internecie. Zadowolony klient jest bowiem najlepszą wizytówką lakierni. Na miejscu można skorzystać z usługi malowania narażonych na wysoką eksploatację elementów metalowych, ocynkowanych, a także drewnianych lub aluminiowych.

lakiernia proszkowa Zapewnia im to odporność na czynniki mechaniczne, a także zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć. Farba proszkowa chroni też powierzchnie przed korozją. W najlepszych lakierniach dokładnie przygotowuje się uprzednio obiekt do nałożenia preparatu. Tylko dobrze oczyszczone podłoże może bowiem zostać poddane malowaniu. Dlatego najpierw powierzchnie czyści się mechanicznie oraz chemicznie przy zastosowaniu płukania wstępnego, obróbki chemicznej oraz płukania wodą demineralizowaną. Istnieje możliwość pokrycia farbą kołpaków, felg, zderzaków, a nawet listw dekoracyjnych. Metodę tę wykorzystuje się także w branży budowlanej, przy wyposażaniu ogrodów i placów zabaw dla dzieci, w produkcji maszyn rolniczych, sprzętów RTV/AGD, a także oświetlenia. Profesjonalne lakiernie zapewniają trwałość poddawanym malowaniu elementom. Proces musi być przeprowadzony starannie, z wdrożeniem kontroli na każdym etapie pracy. Obecnie w najlepszych lakierniach stosuje się różne rodzaje farb proszkowych, w tym między innymi: poliestrowe, poliestrowo-epoksydowe lub epoksydowe. Wszelkie działania przeprowadza się metodą natryskową.

Proces opiera się na działaniu sił elektrostatycznych. Jego finalny etap polega na utwierdzeniu pomalowanych elementów w piecu lakierniczym, który posiada każda nowoczesna lakiernia. Usługa ta zapewnia dobry wygląd oraz ochronę przeciw uszkodzeniom i rdzy wszystkim poddanym procesowi malowania proszkowego powierzchniom.