rekuperacja

Dlaczego warto pomyśleć o rekuperacji w nowym domu?

Budowa domy to ogromna inwestycja. Wielu z nas nie przeprowadzi się już nigdy więcej, dlatego warto zadbać o to, by budynek był maksymalnie komfortowy i energooszczędny, co zaprocentuje już w ciągu pierwszych lat użytkowania.

Katowicka rekuperacja i stały poziom wilgoci

rekuperacjaPonieważ nowe budynki posiadają tylko niewielkie straty ciepła i są bardzo szczelne, występuje w nich problem z odpowiednią wentylacją. Zwykła wentylacja grawitacyjna musi zostać zastąpiona mechaniczną, aby wnętrza nie były duszne i zawilgocone. Rekuperacja katowice pozwala na utrzymanie stałego poziomu wilgoci i dostarcza odpowiednią ilość świeżego powietrza, a usuwa to stare, zużyte. Jej dodatkową zaletą jest odzyska ciepła ze zużytego powietrza i wody. Zostają one ponownie wykorzystane, dlatego można mówić o zauważalnych oszczędnościach na energii wykorzystywanej wewnątrz domu. Dla osób dbających o ekologię ma to niebagatelne znaczenie. Ważne jest także, że rekuperator filtruj powietrze, a więc jest ono wolne od pyłków i zanieczyszczeń. Dla mieszkańców Śląska czy województwa świętokrzyskiego i takich miast jak Katowice i Kielce, gdzie jakość powietrza jest niska, jest to bardzo istotne. Dodatkiem do rekuperatora może być klimatyzacja. Tym sposobem otrzymujemy dwa w jednym: czyste, świeże i chłodne powietrze, zwłaszcza latem.

Dzięki połączeniu tych dwóch technologii i urządzeń nasz przyszły dom będzie bardzo wygodny. Docenimy go szczególnie w czasie upałów, gdy będzie chłodno we wnętrzu i zimą, gdy powietrze będzie świeże bez konieczności regularnego otwierania okien.