regały półkowe

Droga do innowacji

Produkt dla przeciętnego odbiorcy zupełnie nieatrakcyjny. Nie nadaje się w naszym odczuciu. Gdzie i dlaczego lepiej jest jednak stosować meble metalowe? Jednym z tych miejsc, gdzie spotkamy je najczęściej są magazyny sklepowe. Regały magazynowe muszą wytrzymywać bardzo duże obciążenia, nie sposób produkować ich więc z delikatnych tworzyw sztucznych.

Wielopiętrowe regały świetnym rozwiązaniem

regały półkowe Drewno pozornie sprawdziło by się w tej roli całkiem nieźle, lecz stwarza niestety znacznie większe zagrożenie w razie pożaru oraz trzeba zapłacić za nie większe sumy. Regały do magazynów nie mają zaś być eleganckie ani modne, a jedynie funkcjonalne i wytrzymałe. Śmiało można rzec, że wygląd i design to ostatnia rzecz, na którą zwróci uwagę zaznajomiony z branżą klient. Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak skierowanym do znacznie większych firm i przedsiębiorstw są regały paletowe. Stanowią one samowystarczalny system wyposażenia magazynów o bardzo wysokim komforcie użytkowania. Tradycyjne regały półkowe pokonują w przedbiegach dzięki wbudowanym systemom dźwigowym. Pełna automatyzacja sprawia, że owe meble metalowe stanowią element niezastąpiony. Pozwalają na sprawne lokowanie towarów nawet na najwyżej położonych półkach bez narażania zdrowia oraz bezpieczeństwa pracowników. Ów innowacyjny system otwiera przed przedsiębiorcami także drzwi do tworzenia magazynów na znacznie mniejszej powierzchni użytkowej. Zamiast pokrywać ogromne obszary parterowych hal magazynowych nowoczesna technologia stawia na wzrost wzwyż. Wielopiętrowe regały powodują, że magazyn o określonej objętości może powstać na znacznie mniejszym, przygotowanym do zabudowy terenie.

Zwiększa to zyski, ale także czas importu i eksportu towaru, który na mniejszym obszarze znacznie łatwiej ulokować w odpowiednim miejscu oraz zlokalizować. Jest to z pewnością technologia, która powoli wyprze tradycyjne meble metalowe. Drobnymi krokami najprawdopodobniej z biegiem lat całkowicie opanuje rynek mebli o przeznaczeniu magazynowym ułatwiając pracę człowieka w coraz to nowych jej obszarach.

Czytaj więcej na: ktd-poznan.pl