imitacja deski elewacyjnej

Gdzie znaleźć najlepsze drewnopodobne panele elewacyjne?

Budując lub remontując nasz wymarzony dom chcemy zwykle nadać mu bogate walory estetyczne oraz własny, niepowtarzalny charakter. Bynajmniej nie ogranicza się to jedynie do przemyślanego wystroju wnętrza, równie istotne jest bowiem to, jak budynek prezentuje się z zewnątrz. Niektórzy decydują się na proste i sprawdzone rozwiązania, na przykład malując ściany na jeden, czy dwa naturalne kolory.

Niepalna i lekka deska

 imitacja deski elewacyjnejCzęsto spotykamy również „surowe” elewacje w postaci tynku, betonu lub cegły, tudzież konstrukcje wykonane w całości z drewnianych bali. Elewacje domów mieszkalnych mogą być bardzo różne, a wygląd domu zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji i to do nas należy decyzja jakich środków użyjemy, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Elementy z naturalnego drewna zdecydowanie nadają budynkom oryginalności i charakteru, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na drewniane elewacje. Bardzo pożądaną cechą tego materiału są jego walory estetyczne, każda poszczególna deska posiada swój niepowtarzalny wygląd. Ponadto odpowiednio konserwowana drewniana elewacja z upływem czasu nabiera elegancji i klasy. Decydując się na takie rozwiązanie musimy się jednak liczyć z tym, że jest to w pełni naturalny materiał, co oznacza, że narażony jest na zniszczenie przez pleśń oraz insekty.

 imitacja deski elewacyjnejDrewno wymaga regularnej konserwacji, aby zachować walory estetyczne, w przeciwnym wypadku spróchnieje lub wyblaknie na słońcu. Może przy tym chłonąć wilgoć, a także jest łatwopalnym materiałem, którego obecność zwiększa ryzyko pożaru. Nie oznacza to jednak, że drewniana elewacja musi pozostać w sferze marzeń, ponieważ istnieje również polecana imitacja deski elewacyjnej. Wykonana z niepalnych i lekkich tworzyw sztucznych stanowi doskonałą alternatywę dla naturalnego drewna, bowiem jest od niego znacznie tańsza, nie chłonie wilgoci ani nie odbarwia się, a co najważniejsze nie wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych. Drewnopodobne panele elewacyjne świetnie imitują profil drewna i na pierwszy rzut oka ciężko jest je odróżnić od pierwowzoru. Ich trwałość szacowana jest na około dziesięć lat, zatem inwestycja w takie rozwiązanie jest bardzo opłacalna.

Odpowiednio dobrane panele elewacyjne mogą przyczynić się do poprawienia parametrów termoizolacyjnych naszego domu, a także uchronić go przed oddziaływaniem wilgoci, czy też promieniowania słonecznego. Sposób montażu paneli elewacyjnych jest niezwykle prosty i można z łatwością samodzielnie dopasować je praktycznie do każdego rodzaju elewacji bez użycia śrub ani wkrętów, wystarczy nam jedynie specjalnie do tego przeznaczony klej.

Więcej na stronie http://decoartwood.pl