Ile kosztuje wynajęcie biura?

Od pewnego czasu coraz większa liczba przedsiębiorców, decyduje się na wynajem, a nie zakup odpowiedniej dla prowadzonej działalności przestrzeni biurowej. Jest to związane przede wszystkim ze znacznie mniejszymi kosztami takiej inwestycji. Warto pamiętać także, że może być to jedyny sposób na wejście w posiadanie biura w możliwie jak najbardziej atrakcyjnej lokalizacji. Warto jednak wcześniej wiedzieć, jakie mogą być koszty najmu przestrzeni biurowej.

Koszty związane z wynajęciem biura

Jak się okazuje, oprócz kosztów samego najmu, należy liczyć się także z koniecznością ponoszenia szeregu kosztów dodatkowych, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wynajmowania mieszkania czy też innej nieruchomości. Mimo to ocieplone biura do wynajęcia w Bydgoszczy, nadal dla wielu przedsiębiorców okazać się mogą tak naprawdę jedynym rozwiązanie. W obecnym czasie koszty najmu za metr kwadratowy powierzchni biurowej kształtują się w zakresie od 30 zł do nawet ponad 120 zł netto za miesiąc. Ceny te mogą być znacznie zależne od szeregu różnych czynników. Chodzi tutaj przede wszystkim o lokalizację danego biura, to znaczy to w jakim mieście się ono znajduje, oraz w jakiej jego miejscu. Zdecydowanie najwięcej trzeba będzie zapłacić na wynajem odpowiedniej przestrzeni biurowej w centrum warszawy, oraz innych większych miast. Przyjmując, że na jednego pracownika musi przypadać co najmniej 5 m2 danego biura, to za trzyosobowy lokal trzeba będzie ponieść minimalne koszty od 450 zł netto, do nawet 1800 zł netto miesięcznie. Im większa liczba pracowników, tym koszty wynajęcia biura będą większe. Biorąc to pod uwagę, najlepszym wyjściem okazuje się być wynajmowanie biura przez te firmy, które zatrudniają tylko kila osób. Z całą pewnością może się to okazać również znacznie bardziej opłacalne w przypadku firm, które działają na terenie mniejszych i średnich miast.

Wynajem biura okazuje się być oczywiście koniecznością w przypadku nowo powstałych firm, których nie stać jeszcze na zakupienie odpowiedniego miejsca na swój użytek. Od pewnego czasu coraz większa liczba firm decyduje się na wynajem, a nie zakup, odpowiedniej dla ich potrzeb przestrzeni biurowej. Wszystko z tego względu, że jest to znacznie bardziej opłacalne na przykład pod względem finansowym. W szczególności taka formę użytkowania przestrzeni biurowej, powinny przemyśleć firmy zlokalizowane w mniejszych miejscowościach, lub też te które zatrudniają niewielką liczbę pracowników. W ich przypadku wynajem biura będzie się z pewnością opłacać bardziej niż jego zakupienie.

Najlepsze biura do wynajęcia znajdziesz na stronie www.locumsa.pl – zapraszamy!