Jak prać tapicerkę?

Domowe meble, na których siedzimy czy leżymy są bardzo ważne, ponieważ spełniają wiele funkcji i korzysta z nich wiele osób. W zależności od rodzaju mebla, siedzimy na nim przy stole, biurku czy w kuchni, w związku z czym musi się brudzić.

Jakiego rodzaju tapicerki można prać?

pranie tapicerki WrocławNa rynku znajdziemy przeróżne rodzaje mebli do siedzenie i leżenia, które mogą być wykonane z przeróżnych naturalnych i sztucznych materiałów. Najtańsze są plastikowe czy metalowe, ale za to najefektowniej wyglądają tapicerowane skórą, welurem czy specjalną tkaniną bawełnianą o odpowiednim splocie. Jednak czyszczenie takich mebli nie należy do prostych zadań i nie zawsze wystarczy wilgotna szmatka. Jeżeli powstaną na niej trwałe lub ciężkie do wywabienia domowymi sposobami plamy, to konieczne będzie pranie tapicerki Wrocław jest miastem, w którym działa kilka firm w tej branży. Oferują one klientom możliwość wyczyszczenia kanapy, krzeseł, leżanek, nosideł, wózków czy maskotek. Cały proces odbywa się w kilku etapach. Najpierw wykonywana jest próba materiału w niewidocznym miejscu i dobór odpowiedniego detergentu. Następnie wykonuje się wstępne rozpuszczenie brudu przez nałożenie na plamę silnie skoncentrowanego środka, który intensywnie pracuje przez kilka minut. Po upływie czasu środek jest wcierany w powierzchnię mebla, aby dogłębnie usunąć zabrudzenie. Do usuwanie ciężkich plam używane są specjalne odplamiacze, które są bezlitosne nawet dla śladów z czerwonego wina, krwi, kawy czy błota, ale delikatne dla tkaniny.

Po wykonaniu wszystkich czynności, tapicerka jest dokładnie płukana i suszona. Po wykonanej usłudze meble wyglądają jak nowe i pachną świeżością, zatem warto raz na czas skorzystać  profesjonalnego prania tapicerki, zwłaszcza jeżeli mamy w domu zwierzęta.