drabina aluminiowa przegubowa

Jaką drabinę przegubową wybrać do użytku domowego?

Podczas niewielkich prac remontowych i wykończeniowych przydatne bywają konstrukcje, takie jak drabiny lub rusztowania. Decyzja dotycząca kupna konstrukcji powinna zależeć od konkretnych zapotrzebowań. W użytku profesjonalnym, podczas prac na wysokości kilkunastu metrów, takich jak np. kładzenie elewacji, zdecydowanie lepiej odnajdą się rusztowania. Do użytku domowego jednak znacznie bardziej nadawały się będą drabiny przegubowe.

Drabina z regulowaną wysokością

drabina aluminiowa przegubowaDrabiny mają bardzo szerokie zastosowanie. Oprócz konieczności korzystania z nich podczas prac remontowych, takich jak malowanie ścian, czy kładzenie kafelków wysoko na ścianie, drabina niekiedy przydaje się również w codziennym życiu, w czynnościach, takich jak np. sięganie czegoś z górnej półki pawlacza, czy też wymiana żarówki. Warto mieć więc w domu przynajmniej jedną drabinę przegubową, schowaną na tak zwaną „czarną godzinę”. Do użytku domowego najlepiej nada się regulowana drabina aluminiowa przegubowa. Aluminium to solidny materiał, odporny na wahania temperatur oraz wilgoć. Nie ulega korozji, dlatego drabinę aluminiową można pozostawić na długi czas na zewnątrz. Drabiny przegubowe są szczególnie łatwe w przechowywaniu. Szczególnie warte uwagi są modele łamane w dwóch oraz trzech miejscach. Złożone zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu można schować je nawet w szafie. Kupując drabinę, warto zdecydować się na model z regulowaną wysokością. Ta uniwersalna konstrukcja doskonale odnajdzie się zarówno w pomieszczeniach z nisko osadzonym sufitem, jak i w miejscach bardzo wysokich, trudno dostępnych.

drabina aluminiowa przegubowaPonadto, drabiny teleskopowe przegubowe umożliwiają ustawienie długości każdej nogi osobno, co umożliwia ustawienie drabiny na nierównej powierzchni, np. na schodach. Konstrukcje przegubowe mogą pełnić zarazem funkcję zwykłej drabiny wolnostojącej oraz przystawnej, jak i pomostu. Jest to szczególnie przydatne podczas prac wymagających częstego przemieszczania się w poziomie, jak np. malowanie ścian. Ogromnym atutem aluminiowych drabin przegubowych jest łatwość ich rozkładania i składania. Specjalny system umożliwia rozłożenie drabiny nawet jedną ręką, bez użycia narzędzi. Drabiny przegubowe są zaopatrzone w specjalne antypoślizgowe stopki, które zapewnią bezpieczeństwo osobie pracującej na drabinie, a także zabezpieczą podłogę przed zarysowaniem.

Aluminiowe drabiny przegubowe to doskonałe rozwiązanie zarówno do użytku domowego na co dzień, jak i do profesjonalnych prac remontowych i wykończeniowych. Kupując drabinę, warto zadbać o własne bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Warto więc wybierać konstrukcje wysokiej jakości, które będą solidne i stabilne. Wybierając drabinę należy pamiętać, że jakość tego produktu będzie miał duży wpływ na bezpieczeństwo osoby pracującej na niej.