schody drewniane

Jakie zalety mają schody z drewna?

W domach piętrowych nie może zabraknąć schodów. Dzięki nim można bezpiecznie dostać się na wyższe kondygnacje budynku, a nie na przykład używając do tego celu chybotliwej drabiny. Do wyboru są schody łamane i kręcone, z poręczami i bez.

Ładnie wyglądające schody

schody drewnianeMożna je także wykonywać z różnych materiałów. Schody betonowe są solidne, nadają się na opcje łamane. Jednak wykonanie betonowych schodów kręconych jest problematyczne. W dodatku takie schody zawsze trzeba obłożyć kamieniem, czy kaflami, co dodatkowo podnosi koszty ich wykonania. Schody z granitu czy marmuru można zobaczyć co najwyżej w pałacach, bo ich koszty są kosmiczne. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem stają się nowoczesne schody drewniane w Góry Kalwarii. Drewno to materiał uniwersalny, idealny do branży budowlanej, w dodatku naturalny i ładnie się prezentujący. Do budowy schodów wybierane są twardsze, bardziej wytrzymałe gatunki drewna, takie jak dąb. Bardziej ,,miękkie” odmiany mogłyby się zbyt szybko zniszczyć. Z drewna można budować pojedyncze nakładki schodowe np. na łamane schody z wylewki betonowej, można z nich tworzyć też całe konstrukcje schodowe np. schody kręcone.

schody drewnianeDrewno to materiał plastyczny, łatwo poddający się obróbce. Można go dowolnie ciąć, formować, szlifować. Cieńsze stopnie schodowe nadadzą konstrukcji lekkości, natomiast grubsze sprawią, że konstrukcja będzie się wydawała masywniejsza, solidniejsza. Dodatkowo fakt, iż drewno ma wiele odcieni a w razie potrzeby można je przemalować sprawia, że schody zawsze będą idealnie dopasowane do wnętrza. na przykład heban będzie idealny do wnętrz kolonialnych i nowoczesnych, monochromatycznych, ze względu na niemalże czarny, głęboki kolor. Schody mahoniowe będą na pewno wyraziste, ze względu na intensywną barwę. Takie schody mogą kontrastować z kolorem ścian. Zawsze można zbudować schody z solidnego dębu a potem je przemalować, na np. jasny, kremowy kolor. Brzoza ma naturalnie taki odcień, ale jest drewnem bardziej miękkim i nieodpornym na zniszczenia, dlatego jest niepolecana do budowlanki. Warto zaznaczyć, że nie tylko same schody robi się z drewna, ale także balustrady. Rzeźbiona balustrada nada wnętrzu elegancki, prosta będzie bardziej uniwersalna.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć drewno na przykład z metalem czy szkłem. W ten sposób stworzy się unikatowe schody, które na pewno przyciągną wzrok każdego, a do tego będą bardzo wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Schody z drewna zawsze okażą się wspaniałą inwestycją do każdego domu mającego kilka kondygnacji.