ogrodzenia

Kilka słów o metalowych ogrodzeniach

Różnego typu metale, takie jak stal, czy aluminium, są uznawane za wyjątkowo trwałe, odporne na różnorodne uszkodzenia, przede wszystkim te mechaniczne. Kolor metalu nie wyblaknie, niestraszna jest metalowi wilgoć, szczególnie jeśli zostanie on zabezpieczony ogniowo. Dodatkowo metal rzadko wymaga konserwacji, czy napraw.

Popularne ogrodzenia w Krakowie

ogrodzeniaMożna powiedzieć, że ma same zalety. Nic więc dziwnego, że metalowe ogrodzenia w Krakowie to te najbardziej popularne. Ogrodzenie jest stale narażone na działanie opadów atmosferycznych, promieniowania słonecznego, wiatru, czy wysokich i niskich temperatur. Na szczęście żaden z tych czynników nie wpłynie negatywnie na wygląd ogrodzenia. Metal może co najwyżej być bardzo zimny lub gorący w dotyku, ale nic poza tym. Solidnie zamontowane ogrodzenie na podmurówce będzie bardzo trwałe. A jak się zamontuje nie tylko samo ogrodzenie działki z metalu, ale także furtkę oraz bramę wjazdową dla samochodów to całość będzie wyglądała spójnie i atrakcyjnie. Warto zaznaczyć, że z metalu wykonuje się różnorodne ogrodzenia. Najtańsza jest siatka. Sprzedawana jest na metry lub w rolkach. Mocowana na słupkach i na podmurówce. Wystarczy ją rozwinąć, zamocować przy słupkach i gotowe. Siatka ma jednak tendencję do tego by z czasem się odkształcać, a nawet rdzewieć. Łatwo jest ją także przeciąć, co ułatwia pracę złodziejowi.

ogrodzeniaModne są obecnie ogrodzenia panelowe. Sztywne panele ustawia się jeden koło drugiego i zakłada specjalne łączniki między nimi. Taki płot jest zdecydowanie mocniejszy niż siatka ogrodzeniowa, do tego lepiej się prezentuje. Nie będzie korodować, ani odkształcać się. W wersji luksusowej można się pokusić o ogrodzenia kute. Mogą mieć one naprawdę fantazyjne kształty. Wykuwa się wzory roślinne (kwiatowe, liściaste), czy inicjały właściciela posesji. Zwykle takie ogrodzenia są montowane przez producenta. Również warto powiedzieć kilka słów o ułożeniu ogrodzeń. Zwykle płoty mają sztachety stawiane pionowo. Ogrodzenia panelowe właśnie tak wyglądają. Są jednak ogrodzenia z aluminiowymi ,,deskami” układanymi poziomo. Są one dosyć szerokie, w związku z czym zakrywają skutecznie to co znajduje się na działce.

Nie potrzeba kupować np. tui by stworzyć żywopłot. Niewątpliwie ogrodzenia metalowe są bardzo popularne, nie tylko ze względu na swoją trwałość, ale także na atrakcyjny wygląd. To dobra inwestycja w produkt budowlano-ogrodowy. W końcu każda działka musi zostać ogrodzona, tak by zapewnić właścicielom pełną prywatność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zobacz również http://www.fetom.pl