piankowe materace producent

Materace piankowe i lateksowe

Podczas zakupu łóżka dla dziecka rodzice bardzo uważne przeglądają oferty materacy z pobliskich sklepów. Na każdym etapie rozwoju człowieka potrzebny jest inny materac. Spania na nieodpowiedniej powierzchni może sprawić, że w przyszłości ujawni się wada kręgosłupa. By zapobiec nieprzyjemnych konsekwencji nieodpowiedniego materaca, warto dowiedzieć się, z czego składa się najlepszy materac dla pociechy.

Który materac jest najlepszy dla dziecka?

materace piankowe producentMaterace, oprócz tego, że mają różne formy wykończenia, różnią się twardością. Z pewnością materac dla dziecka nie może być zbyt miękkie. Kilkulatek będzie miał poważne problemy z przewróceniem się na drugi bok i ze wstaniem z łóżka. Ponadto, nieodpowiednia pozycja ciała maluszka podczas snu sprzyja występowaniu schorzeniom i wadom postawy. Dobry producent materacy piankowych jest w stanie zapewnić produkt przeznaczony pod wzrost i wagę każdego. Obecnie odchodzi się od kupowania sprężynowych modeli na rzecz materacy piankowych i lateksowych, które nie zawierają sprężyn wewnątrz wypełnienia. Pomiędzy nimi nie ma wielkiej różnicy z uwagi na to, że materac lateksowy to jeden z rodzajów materacy piankowych. Pianka pozwala na odpowiednie ułożenie ciała i na dostosowuje się do pozycji, w jakiej leży dziecko.

piankowe materace producentElastyczność jest największą zaletą tych materacy, jednak można wybrać model z dodatkową warstwą lateksu. Pianka lateksowa jest świetna dla alergików, dlatego sprawdzi się także u dzieci jako bezpieczny model materaca. Dzięki temu, że wewnątrz materaca nie gromadzi się kurz, nie znajdzie się także żadnych roztoczy, który powodowałyby choroby. Porowata powierzchnia chroni dziecko przed rozwinięciem się infekcje w trakcie snu. Wiadomo jest, że trzeba uwzględnić także wytrzymałość materaca, by nie kupić produkt, który nie wytrzyma kilku lat. Na szczęście, zarówno materace piankowe, jak i pochodne im materace lateksowe są dobrym wyborem. Dobrze jest znaleźć producenta, który jest w stanie zaoferować odpowiednio długi materac do dziecięcego łóżka.

Dzięki temu pociecha nie będzie chciała już więcej spać z rodzicami, tylko wybierze wygodne posłanie w swoim pokoju. Podczas wyboru pierwszego materaca dla dziecka należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na typ wypełnienia i cenę, ale także na inne właściwości. Z racji tego, że pociecha szybko wyrasta ze swojego łóżka, najlepszym rozwiązaniem jest dobranie ram, które można swobodnie rozszerzać i postawić na wymianę materaca na nowy co kilka lat. W ten sposób uniknie się zbędnych wydatków.