Retro bateria zlewozmywakowa

Modna bateria łazienkowa w stylu retro

Istnieje wiele modnych obecnie elementów wystroju łazienki. Coraz więcej osób urządzających to wnętrze decyduje się na praktyczną i efektowna stylistykę retro. Przede wszystkim sprawdza się ona w pomieszczeniach typu loft, choć najczęściej jest też wybierana do wystroju vintage. Aby jednak wnętrze nabrało spójności wizualnej, nie wystarczy tylko jeden element. Warto zainwestować w całą serię dodatków w podobnej stylistyce, takich jak np. słuchawka i bateria prysznicowa, umywalka, komoda, regał czy lustro.

Cechy baterii łazienkowej retro?

Retro bateria wannowaElementy łazienkowe odgrywają bardzo ważną rolę w wystroju wnętrza. Obecnie znaleźć można wiele modnych części armatury, które sprawdzą się w stylistyce retro, industrialnej, rustykalnej czy vintage. Niezależnie jednak od tego, na jaki typ wystroju zdecyduje się właściciel lokum, zawsze może on połączyć ze sobą różne style. Często nawet jeden drobny akcent dekoratorski sprawia, że wnętrze zyskuje oryginalny wygląd. Bateria łazienkowa retro może być z powodzeniem zestawiona z elementami drewnianymi czy kamiennymi. Tego typu kontrastujące ze sobą połączenia sprawdzą się zwłaszcza w stylizacjach loftowych i rustykalnych. Bazują one bowiem na pewnego rodzaju prostocie i surowości.

Aby dobrać idealną baterię łazienki, inspiracji warto poszukać np. na stronach lub w programach oRetro bateria zlewozmywakowa urządzaniu wnętrz. Pomocne mogą okazać się także magazyny o aranżacji oraz porada architekta. Do baterii umywalkowych warto dobrać ich prysznicowe wersje, by nadać wnętrzom spójnego i eleganckiego wyglądu. Istnieje możliwość dobrania ich w takich samych wzorach, kolorach i kształtach. Wielu producentów tworzy też baterie na zamówienie, uwzględniając indywidualne potrzeby i preferencje estetyczne zamawiającego. Dzięki temu każdy może dobrać idealne elementy armatury dla siebie. Wersje retro wykonywane są najczęściej w złotym, srebrnym lub czarnym kolorze — z domieszką mosiądzu oraz cyny. Tego typu baterie są zazwyczaj wygodne i zapewniając także bezawaryjną eksploatację przez wiele lat.

Ponadczasowy design sprawdzi się jako ważny element wielu stylizacjach. Fakt, że bateria jest stylizowana na starą, nie oznacza jednak wcale, że jej wersja retro nie zapewnia optymalnego komfortu użytkowania — wręcz przeciwnie! Posiada ona często ergonomiczny kształt, który ułatwi korzystanie z kranu lub prysznica. Montaż również jest łatwy, co znacznie zaoszczędza czas na remont innych części łazienki. Jest to także stosunkowo bezpieczny element aranżacji. Nie podpala się, oszczędza zużycie wody, a ponadto nie chlapie na boki w czasie mycia rąk.