Skuteczna terapia partnerska

Małżeństwa lub wolne związki tworzą osoby zupełnie sobie obce, wywodzące się zazwyczaj z różnych kultur i różnych środowisk. Wchodząc w związek partnerski muszą nauczyć się siebie nawzajem. To znaczy zaakceptować zarówno wady jak i zalety partnera. Muszą stać się dla siebie wsparciem i podporą we wszystkich trudnych sytuacjach.

Gdzie skorzystać z profesjonalnej terapii dla par?

psychoterapia dla par krakówTakie zapewnienia zazwyczaj padają w chwili poznania i zauroczenia się drugą osobą. Pragniemy stać się rodziną, zazwyczaj planujemy wspólne dzieci i szczęśliwa przyszłość aż do śmierci. Zdarza się jednak, że rzeczywistość szybko stawia nas na nogi i już niewielkie problemy urastają do rangi sytuacji bez wyjścia. Przestajemy się rozumieć, nie potrafimy wspólnie podejmować decyzji, wręcz przeciwnie nawet unikamy bliższych relacji. Wówczas wydaje się, że jedynym rozsądnym wyjściem mogącym uratować związek jest w terapia małżeńska. Jeśli więc potrzebujemy pomocy takiej jak psychoterapia dla par Kraków dysponuje najlepszymi profesjonalistami w okolicy. Znajdziemy ich w gabinetach i poradniach terapeutycznych. Są to doświadczeni psycholodzy i terapeuci specjalizujący się problemach wynikających z zaburzonych relacji małżeńskich i międzyludzkich. Po zebraniu wywiadu i postawieniu właściwej diagnozy zaproponują nam terapię indywidualną lub grupową w zależności od potrzeb i naszych możliwości. Pomoże nam ona w zrozumieniu przyczyny problemu i poradzeniu sobie z nią.

Psychoterapia ma zazwyczaj formę spotkań z terapeutą pojedynczą lub z partnerem dzięki której nauczymy się dostrzegać własne błędy jakie popełniamy w relacjach i nauczymy się je minimalizować. Nabierzemy pewności siebie i nauczymy się walczyć z własnymi słabościami. Nauczymy się również rozumieć drugą osobę i akceptować jej zachowanie i reakcje.