balustrady

Wybór balustrad to odpowiedzialne zadanie

Rok temu dostałam w spadku dom po dziadkach. Od zawsze marzyłam aby wyprowadzić się z bloku. Perspektywa mieszkania w końcu w własnej posesji była dla mnie bardzo kusząca, w końcu miałabym własny ogród i wielki taras.

Nowe warszawskie balustrady zastąpiły stare

balustradyWydawać by się mogło, że wybór balustrady balkonowej nie należy do zadań specjalnie ważnych. W końcu to tylko ogrodzenie balkonu, jednak w rzeczywistości pełni ona wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim ochronną o czym sama mogłam się przekonać. Na początku głównie skupiałam się na tym, aby mój długo wyczekiwany taras świetnie się prezentował, zupełnie zapominając o tym, że ma on być również bezpieczny. Wymarzyłam sobie niezbyt wysokie, szklane balustrady warszawa, które idealnie prezentowałyby się z moją nowoczesną stylizacją domu pod Warszawą. Zupełnie nie wzięłam pod uwagę faktu, że mam w domu małe, stawiające pierwsze kroki dziecko. Pewnego dnia na chwile spuściłam je z oczu, na szczęście cudem uniknęłam tragedii. W ostatniej chwili zauważyłam jak maluch próbuje przedrzeć się przez balustradę. Wolałam nie wyobrażać sobie czym mogłoby się to zakończyć. Jeszcze tego samego dnia kazałam mężowi zdemontować te balustrady i założyć wyższe by zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo naszemu dziecku. Od razu postanowiliśmy także założyć lepsze ogrodzenie niż zwykłe z siatki. Łatwo było ją przeciąć w związku z tym osoby trzecie mogły bez trudu wedrzeć się na posesję, a to na pewno nie zapewnia bezpieczeństwa bawiącemu się w ogrodzie dziecku. Zdecydowaliśmy się na ogrodzenia kute, a także automatykę do bramy, aby w stu procentach kontrolować kto nas odwiedza.

Od tego wydarzenia przykładam znacznie większą uwagę do tego co kupuje. Szczególnie zależy mi, aby nie tylko się to fajnie prezentowało, ale także chroniło przed zagrożeniami.