maszyny nowe

Zakup nowego sprzętu na budowę

Otwierając własną firmę budowlaną trzeba wziąć pod uwagę nie tylko zapotrzebowanie na usługi w okolicy, ale również pamiętać o sprecyzowaniu jakie zadania będzie się wykonywać. Determinuje to na jaki sprzęt się zdecydujemy – nowy, czy używany oraz jakie koszta będą z tym związane. Obie opcje mają swoje wady i zalety, jednak wiele przemawia za tym, by zdecydować się na nowe maszyny.

Maszyny na gwarancji

maszyny nowe Znacznie wolniej zużywają się ich komponenty oraz przez pierwsze lata podlegają gwarancji, co zmniejsza koszta utrzymania w czasie rozwijania się firmy. Rozwój technologii budowlanych wpływa na to, że potrzebny jest sprzętu, który sprosta każdemu zadaniu. Właściciel firmy musi więc wybierając maszyny brać pod uwagę nie tylko ich możliwości i maksymalne obciążenie, ale również zamienne komponenty świadczące o wielozadaniowości. Maszyny nowe na budowę dają tą gwarancję, że na samych początkach intensywnego użytkowania nie dojdzie do awarii, a jednocześnie można wliczać je sobie w koszta prowadzenia firmy. Nie trzeba również od razu decydować się na zakup gotówkowy. Można rozważyć opcję wzięcia kilku maszyn w leasing, co nie zwalnia z gwarancji serwisowej przez kilka lat. Koszt zakupu i utrzymania sprzętu budowlanego zwraca się tylko wtedy, kiedy wykorzystujemy ich możliwości i rzeczywiście często bierzemy zlecenia.

maszyny nowe Do najczęściej zakupowanego sprzętu można zaliczyć miniładowarki, koparki, czy spycharki, ponieważ znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach. Decydując się na zakup większej ilości maszyn od jednego producenta można liczyć na korzystne ceny lub dodatki w postaci stałych przeglądów oraz napraw serwisowych. Sam zakup to nie wszystko, nawet nowy sprzęt pod wpływem ciężkiej i intensywnej pracy się szybko zużywa, i tylko odpowiednia konserwacja pozwala uniknąć drogich napraw, bądź wymiany osprzętu. Najczęstszą przyczyną awarii jest niestosowanie się do parametrów między innymi koparko-ładowarek, którym przez przeciążenie wysiada mechanizm ładujący. Dlatego lepiej zakupić maszyny o większej ładowności i wytrzymałości, niż później te same pieniądze inwestować w naprawę. Rozważając zakup sprzętu budowlanego zdecydowanie więcej zalet mają nowe maszyny. Posiadają trwalsze konstrukcje, lepiej dopasowane silniki oraz gwarantują komfort pracy operatorom.

Poza tym są tańsze w utrzymaniu niż maszyny używane, głównie ze względu na kilkuletnią gwarancję obejmującą naprawę wszystkich komponentów. Dodatkowo producenci oferują w korzystnych cenach wymiany osprzętów ładujących, które sprawdzają się podczas zaawansowanych prac na budowie.