gips ceramiczny

Zastosowania i właściwości gipsu ceramicznego

Zaprawy gipsowe można kupić w różnych wariantach oraz opakowaniach. Największą popularnością cieszą się oczywiście ekonomiczne worki o wadze dwudziestu lub dwudziestu pięciu kilogramów, jednak w sklepach znajdziemy również mniejsze opakowania. Jedną ze szczególnych odmian zapraw gipsowych jest gips ceramiczny.

Gips ceramiczny z hurtowni

 gips ceramiczny W porównaniu do innych gładzi szpachlowych wyróżnia się on troszkę innymi parametrami technicznymi oraz nieskazitelnym wyglądem. Jakie przeznaczenie mają tego typu produkty? Zaprawy gipsowe wyróżniają się dużą higroskopijnością, czyli chłoną wilgoć z powietrza. Cecha ta jest na tyle istotna, że materiałów tych nie zaleca się wykorzystywać na zewnątrz. Bez obaw można jednak wykorzystywać je wewnątrz budynków, dlatego to właśnie tam znalazły najszersze zastosowanie. Poszukując dobrego wyrobu, warto zdecydować się na najlepszy gips ceramiczny z Lublina lub innej hurtowni z rozbudowanym asortymentem. Tam bez problemów znajdziemy wyrób, który spełni nasze wszystkie oczekiwania. Gładzie tego typu wyróżniają się śnieżnobiałym kolorem, przez co znajdują szerokie zastosowanie nie tylko podczas szpachlowania, ale również wykonywania elementów dekoracyjnych.

 gips ceramiczny Z zaprawy ceramicznej można wykonywać sztukaterię wewnętrzną, płytki i panele dekoracyjne oraz formy przemysłowe. Oczywiście używa się ich także do naprawiania powierzchni ścian i sufitów, w tym również wypełniania powstałych w okresie eksploatacji ubytków i otworów. Jest to także niezbędnik wielu ekip montażowych, które wykonują różnego rodzaju instalacje. Wszelkie bruzdy na przewody i otwory na puszki wykańcza się właśnie zaprawami gipsowymi. Ich cena nie jest wysoka, a przygotowanie mieszanki zajmuje bardzo mało czasu. Najczęściej wystarczy tylko wsypać odpowiednią ilość białego proszku do wiadra lub innego pojemnika, zalać zalecaną przez producenta ilością wody, odczekać kilka minut i dokładnie wymieszać. Aby przyspieszyć proces mieszania, wykorzystuje się wiertarkę ze specjalnym mieszadłem. Kiedy uzyskamy jednolitą konsystencję zaprawy gipsowej, wtedy jest ona gotowa do nałożenia na ścianę. Bardzo istotnym dla wielu osób aspektem jest to, że gips to materiał naturalny.

Oznacza to, że jego stosowanie pozwala utrzymać optymalny mikroklimat w pomieszczeniach. Duża wytrzymałość oraz trwałość to kolejna zaleta tego typu mieszanek. Z pewnością jeszcze przez długi czas na rynku nie pojawi się alternatywa dla tego materiału – żaden inny dostępny na rynku produkt nie pozwala uzyskać tak gładkiej powierzchni przy niewielkich nakładach inwestycyjnych.