stolik z podnoszonym blatem

Zastosowanie stolików z podnoszonym blatem

Jeśli nie jesteśmy przekonani, czy do naszego salonu lepiej pasuje duża ława, przy której swobodnie usiądzie kilka osób, czy wolimy skromny, mały stoliczek kawowy, powinniśmy zastanowić się nad uniwersalnym, rozkładanym stolikiem. Zazwyczaj słowo „uniwersalny” sprawia, że mamy przed oczami nieporęczny mebel, którego producent skupił się głównie na funkcjonalności i zapomniał o jego wyglądzie.

Stolik z regulowaną wysokością blatu

stolik z podnoszonym blatemJednak rozkładane stoliki potrafią być pięknym i gustownym dodatkiem. Kawowe stoliczki są często bardzo niskie – służą do odłożenia kubka, ale nie nadadzą się, by zjeść przy nich posiłek. Musielibyśmy niewygodnie się przy nich nachylać i garbić. Często takie stoliki nie stoją nawet przed kanapą, a z boku niej, gdzieś przy oparciu. Tam, gdzie łatwo sięgnąć, żeby odłożyć kawę lub pilot od telewizora. Nie zajmują przestrzeni i elegancko wyglądają, jednak gdy chcemy przy nich coś zjeść, są niepraktyczne. Tutaj rozwiązaniem może być salonowy stolik z podnoszonym blatem, który uniesiemy na taką wysokość, by swobodnie zjeść coś przy nim, siedząc na kanapie. To wygodna opcja, zwłaszcza dla ludzi mieszkających w pojedynkę, lub dla par. Stolik, którego blat się nie rozkłada, a jedynie podnosi, spokojnie odpowie im potrzebom. Taki stolik to także rozwiązanie dla tych z nas, którzy nie mają miejsca na biurko.

stolik z podnoszonym blatemMożemy posiadać jadalnie, jednak praca w pobliżu kuchni nie jest tak przyjemna, jak korzystanie z laptopa na wygodnej kanapie w salonie. Salonowy stolik z podnoszonym blatem pozwoli nam na wygodne korzystanie z komputera bez konieczności garbienia się nad stolikiem zbyt niskim w stosunku do wysokości siedziska. Dodatkowo dzięki możliwości podnoszenia często pod blatem znajduje się niewykorzystana półka, którą możemy przeznaczyć na trzymanie potrzebnych przedmiotów, np.: laptopa właśnie. W ten sposób salon może szybko i łatwo zmienić się w domowe biuro. Ciekawym rozwiązaniem są stoliki, w których blat jest podzielony na kilka części. Gdy jest złożony w ogóle tego nie widać, ale przy rozkładaniu możemy podnieść jedynie część blatu, jeśli nie potrzebujemy całej jego przestrzeni. Jeśli mieszkamy w małym mieszkanku, ale metraż nie przeszkadza nam w zapraszaniu do siebie rodziny i przyjaciół, możemy wybrać stoliki do salonu z funkcją nie tylko podnoszenia, ale także rozkładania blatu.

Dzięki temu z niepozornego, kawowego stolika stworzymy miejsce, przy którym z łatwością ugościmy kilka osób. Zazwyczaj system podnoszenia i rozkładania blatu jest bardzo łatwy i intuicyjny, więc z łatwością sobie z tym poradzimy.